O nas

„Na początku była pasja do… rysunku, malarstwa, tworzenia…”

Na początku była pasja do… rysunku, malarstwa, tworzenia. Zawsze chciałam, żeby moje prace były czymś więcej niż oprawioną kartką papieru, zawieszoną na ścianie. Pragnęłam, by towarzyszyły ludziom na co dzień. Zawsze też lubiłam spać, nie byle jak i nie byle gdzie. Nie jestem z tych, którzy potrafią zasnąć gdziekolwiek i jakkolwiek. Przeczytałam kiedyś, że „sen jest sztuką” i zainspirowana tymi słowami zapragnęłam stworzyć własną pościel . Musiało minąć kilka lat, aby marzenie się spełniło. Wyjątkowe spotkanie dwóch dziewczyn z sąsiedztwa zaoowocowało powstaniem polskiej marki DoWyra.

Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy w życiu codziennym chcą otaczać się tym, co niezwykłe. Jesteśmy dla tych, którzy cenią sztukę, komfort i wysoką jakość. Na satynę bawełnianą przenosimy rysunki i akwarele, by stworzyć pościel o jakiej Wam się nie śniło. Nasze produkty adresujemy do każdego, kto chciałby zasypiać i budzić się z uśmiechem. Dbamy o środowisko i lokalny rynek. Stawiamy na polską jakość i solidną produkcję, do której używamy wyłącznie naturalnych materiałów. Projekt DoWyra to spełnienie marzeń, to pomysł na życie, to nasza pasja i historia przyjaźni.
Dominika Frymarkiewicz-Calabuig

Dla bliskich Donia. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania rysownik. Studia ukończyła na Université Paul Valéry w Montpellier. We Francji spędziła siedem lat, gdzie miała okazję kilkukrotnie wystawiać swoje prace. Z pomocą długopisu i akwareli przenosi nas w swój magiczny świat, nasycony kolorami i pełen symblicznych znaczeń. Stworzenie własnej pościeli było jej wielkim marzeniem od dawna. Zawsze w ruchu, zawsze gotowa do działania, robi kilka rzeczy na raz. Nigdy się nie poddaje. W życiu kieruje się zasadą: niemożliwe jest możliwe. Szalona mama Leona i Lidii.

Sylwia Czech

Projektantka i dekoratorka wnętrz. Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki na AGH oraz Szkoły Wnętrza i Przestrzeni w Krakowie. W projekcie DoWyra zajmuje się stroną techniczną, od obróbki graficznej rysunków po stworzenie opakowania. Nigdy nie odpuszcza. Jeśli ma jakąś wizję, musi ją zrealizować w 100% z dbałością o każdy detal. Tak też było i tym razem. Bez niej nic by się nie wydarzyło. Zakochana w rysunkach Doni, nie dała się długo namawiać na wspólną pościelową przygodę. Człowiek wielu talentów, dziewczyna z wiertarką w ręku, majsterkowicz z zamiłowania.